دانلود رایگان فیلم و سریال

رشد موها با برنامه غذایی مفید |معرفی بهترین مواد خوراکی برای رشد موها - کلوب

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

[ad_1]

رشد موها با برنامه غذایی مفید |معرفی بهترین مواد خوراکی برای رشد موها

معرفی بهترین مواد خوراکی برای رشد موها 

اگر برای رشد مو هاي خود دنبال مواد خوراکی هستید ما بشما بهترینها را پیشنهاد می‌دهیم تا هم خوراکی بخورید و لذت ببرید و هم از رشد موهایتان تعجب کنید. همه ی افراد چه خانم و چه آقا به دنبال راهی برای برای افزایش رشد موهای شان هستند. در ادامه می‌خواهیم بهترین غذاهایی که به رشد بهتر موها کمک میکنند رابه شما معرفی کنیم.

 

تعداد زیادی از مردم میخواهند مویی قوی و سالم داشته باشند، مخصوصا وقتی سنشان بالاتر میرود. جالب است بدانید ماهی ۱٫۲۵ سانت و سالانه ۱۵ سانتی متر مو رشد می‌کند. این که مو چقدر سریع رشد می‌کند بستگی به فاکتورهایی مانند سن، سلامت، ژنتیک و برنامه غذایی دارد.

 

با این که نمیتوانید فاکتورهایی مانند سن و ژنتیک را تغییر دهید اما همان‌ گونه بازرسی برنامه غذایی در دستتان است. در واقع برنامه غذایی که مواد مغذی مناسب در خود نداشته باشد موجب ریزش مو می‌شود. از سوی دیگر، استفاده از برنامه غذایی متعادل که مواد مغذی درستی داشته باشد میتواند به التیام رشد مو کمک کند، مخصوصا اگر بدلیل ضعف مواد مغذی ریزش مو را تجربه کرده باشید.

رشد موها با برنامه غذایی مفید |معرفی بهترین مواد خوراکی برای رشد موها

برای رشد مو هایتان تخم مرغ بخورید

تخم مرغ منبع غنی پروتئین و بیوتین هستند، دو ماده مغذی که میتوانند رشد موها را التیام ببخشند. خوردن مقدار زیادی پروتئین برای رشد موها مهم است چون فولیکول ها غالبا از پروتئین درست میشوند. کمبود پروتئین در برنامه غذایی نشان داده که میتواند موجب ریزش مو شود. بیوتین برای تولید پروتئین مو که کراتین نام دارد بسیار ضروری است. بهمین دلیل است که مکمل هاي بیوتین را طبق معمول برای التیام رشد مو تجویز می‌کنند.

 

با این حال اگر برنامه غذایی متعادلی را دنبال نمایید احتمال این که دچار کمبود بیوتین شوید بسیار کم است. تخم مرغ همچنین منبع غنی زینک، سلنیوم و دیگر مواد مغذی مناسب رشد مو است. بهمین دلیل تخم مرغ یکی از بهترین غذاها برای کمک به رشد بهتر مو شناخته میشود.

 

برای رشد مو هایتان توت بخورید

توت ها سرشار از ترکیبات و ویتامین هایي هستند که می‌توانند به التیام رشد مو کمک کنند. این شامل ویتامین C نیز میشود که خواص قوی آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان میتواند فولیکول ها را در برابر آسیب رادیکال هاي آزاد محافظت کند. رادیکال هاي آزاد به صورت طبیعی در بدن و محیط وجود دارند. برای مثال یک فنجان « ۱۴۴ گرم » توت فرنگی میتواند ۱۴۱ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین کند. همچنین، بدن از ویتامین C استفاده می‌کند تا کلاژن تولید کند، پروتئینی که به قوی شدن مو کمک میکند تا از نازک و شکننده شدنش پیشگیري کند.

 

به علاوه ویتامین C به بدن کمک میکند آهن را از غذایی که میخورید بهتر جذب کند. سطح پایین آهن میتواند باعث کم خونی شود که با ریزش مو در ارتباط است.

 

برای رشد مو هایتان اسفناج بخورید

اسفناج از سبزیجات سبز سالم است که سرشار است از مواد مغذی مفیدی مانند فولات، آهن و ویتامین A و C، تمام این موارد برای رشد مو مفید هستند. ویتامین A به غده هاي پوستی کمک میکند روغن تولید کنند. این ماده روغنی به مرطوب شدن پوست کفِ سر کمک میکند تا موها سالم بمانند. یک فنجان اسفناج « ۳۰ گرم » میتواند ۵۶ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین A را تامین کند.

 

اسفناج همچنین از بهترین منابع گیاهی آهن است که برای رشد مو ضروری است. آهن به سلول هاي قرمز خونی کمک میکند اکسیژن را در بدن به حرکت در بیاورند تا سوخت و ساز بدن را تقویت کرده و به رشد و ترمیم کمک کند.

 

برای رشد مو هایتان ماهی هاي چرب بخورید

ماهی هاي چرب مانند سالمون، شاه ماهی و ماهی خال مخالی مواد مغذی در خود دارند که می‌تواند به رشد موها کمک کند. این ها منابع عالی اسید چرب هاي امگا ۳ هستند که با رشد موها در ارتباطند.دریک تحقیق که روی ۱۲۰ نفر انجام گرفت مشخص شد مکمل هاي حاوی اسید چرب امگا ۳ و امگا ۶ به خوبی آنتی اکسیدان ها ریزش مو را کم میکنند و تراکم موها را افزایش می‌دهند.

 

دریک تحقیق دیگر مشخص شد دریافت مکمل روغن ماهی به صورت چشم گیری ریزش مو را کاهش می‌دهد و موجب رشد مو در خانم هایي می‌شود که موهایی نازک دارند.ماهی هاي چرب همچنین سرشار هستند از پروتئین، سلنیوم، ویتامین D3 و ویتامین هاي B هستند، مواد مغذی که همگی به رشد موهایی قوی و سالم کمک می‌کنند

 

برای رشد مو هایتان سیب زمینی شیرین بخورید

سیب زمینی هاي شیرین منبعی غنی از بتا کاروتن هستند. بدن این ترکیب رابه ویتامین A تغییر می‌دهد که رشد مناسب مو در ارتباط است. یک سیب زمینی شیرین متوسط « ۱۱۴ گرم » آن قدر بتا کاروتن دارد که می‌تواند چهار برابر نیاز بدن دریک روز ویتامین A برساند. تحقیقات نشان داده ویتامین A به تولید بهتر سبوم کمک میکند که موجب سالم ماندن موها میشود. به علاوه ویتامین A میتواند سرعت رشد مو را افزایش دهد و موهایی ضخیم بسازد.

 

برای رشد مو هایتان انواع آجیل ها را بخورید

آجیل ها خوشمزه هستند و مصرفشان ساده است همچنین حاوی مواد مغذی متنوعی هستند که میتوانند به رشد موها کمک کنند. برای مثال ۲۸ گرم بادام میتواند ۳۷ درصد از ویتامین E مورد نیاز بدن دریک روز را تامین کند. به علاوه آجیل ها حاوی انواع مختلف ویتامین B، زینک و اسید چرب هاي ضروری هستند. کمبود هر کدام از این مواد مغذی میتواند موجب ریزش مو شود. بهمین دلایل است که آجیل ها منبعی بسیار مناسب برای کمک به رشد موها هستند.

 

برای رشد موهایتان دانه هاي مغذی و کم کالری را بخورید

دانه ها میتوانند با مقدار کالری کم مواد مغذی بسیاری رابه بدن برسانند که تعداد زیادی از این مواد مغذی به رشد موها کمک میکنند. این مواد مغذی عبارتند از ویتامین E، زینک و سلنیوم. ۲۸ گرم دانه هاي آفتابگردان می‌تواند حدود ۵۰ درصد از ویتامین E مورد نیاز بدن در طول روز را تامین کند.

 

علاوه بر ویتامین E انواع ویتامین هاي B نیز دراین دانه ها یافت می‌شود. دانه هایي خاص مانند بذر کتان و دانه چیا می‌توانند اسید چرب هاي امگا ۳ به بدن برسانند. ۲۸ گرم بذر کتان می‌تواند ۶٫۳۸۸ میلی گرم اسید چرب امگا ۳ به بدن برساند. با این حال اسید چرب امگا ۳ که بذر کتان بشما می‌دهد به خوبی امگا ۳ که ماهی وارد بدن میکند مورد استفاده قرار نمیگیرد.

 

برای رشد مو هایتان فلفل شیرین بخورید

فلفل شیرین منبعی عالی از ویتامین C است که میتواند به رشد موها کمک کند. در واقع یک فلفل زرد می‌تواند ۵٫۵ برابر ویتامین C بیشتری نسبت به یک پرتقال وارد بدن کند. ویتامین C به تولید کلاژن کمک می‌کند که به تقویت تارهای مو کمک می‌کند. ویتامین C همچنین آنتی اکسیدانی قوی است که می‌تواند تارهای مو را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند.

 

استرس اکسیداتیو زمانی اتفاق میوفتد که رادیکال هاي آزاد سیستم دفاعی آنتی اکسیدان بدن را در هم می شکنند. این مورد با ریزش مو و سفید شدن موها در ارتباط است. همچنین فلفل شیرین سرشار از ویتامین A است. همان طور که گفتیم این ویتامین میتواند رشد مو را سرعت ببخشد و به تولید بیشتر سبوم کمک کند.

 

برای رشد مو هایتان میگو بخورید

میگو یکی از غذا هاي محبوب دریایی است که مواد مغذی بسیاری برای رشد مو در خود جای داده است. برای مثال میگو از منابع عالی پروتئین، ویتامین هاي B، زینک، آهن و ویتامین D است. یک وعده ۱۰۰ گرمی میگو میتواند حدود ۳۸ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین D را تامین کند. تحقیقات کمبود ویتامین D3 رابا ریزش مو مرتبط دانسته اند.

 

باوجود این که میگو چربی بسیار پایینی دارد اما مقداری اسید چرب امگا ۳ نیز به بدن منتقل می‌کند. برنامه هاي غذایی سرشار از اسید چرب امگا ۳ با التیام رشد مو در ارتباط هستند.

 

برای رشد مو هایتان انواع لوبیاها را بخورید

لوبیاها یکی از بهترین منابع گیاهی پروتئین هستند که برای رشد مو ضروری است. لوبیاها منابع غنی زینک هستند که به رشد مو و چرخه ترمیم کمک میکند. یک وعده ۱۰۰ گرمی لوبیا میتواند ۷ درصد نیاز روزانه بدن به زینک را تامین کند. لوبیاها همچنین مواد مغذی مناسب دیگری برای رشد مو دارند مانند آهن، بیوتین و فولات. در صدر تمام این مزایا، لوبیاها به سادگی در معرض و ارزان هستند بهمین خاطر میتوانید به سادگی در برنامه غذایی مورد استفاده قرارشان دهید.

 

برای رشد مو هایتان دانه هاي سویا بخورید

تحقیقات نشان داده ترکیبات موجود در دانه هاي سویا میتوانند رشد مو را التیام ببخشند. یکی از این ترکیبات اسپرمیدین است که در دانه سویا فراوان است. مصرف بالای اسپرمیدین در برنامه غذایی می‌تواند موها را وارد فاز رشد کند. یک فولیکول هرچه بیشتر در فاز رشد بماند بیشتر میتواند رشد کند.

 

برای رشد مو هایتان گوشت بخورید

گوشت یکی از اجزاء اساسی برنامه غذایی تعداد زیادی از افراد است که می‌تواند به رشد مو کمک کند. پروتئین موجود در گوشت به رشد و ترمیم و قوی ساختن فولیکول هاي مو کمک میکند. یک وعده ۱۰۰ گرمی استیک چیزی حدود ۲۹ گرم پروتئین در خود دارد. گوشت قرمز مخصوصا سرشار از نوعی آهن است که جذبش برای بدن ساده است. این ماده معدنی به سلول هاي قرمز خونی کمک می‌کند اکسیژن رابه تمام سلول هاي بدن از جمله فولیکول هاي مو ارسال کند .

 

رشد سریع مو با ماهی سالمون
ماهی سالمون سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ است، که این ماده مغذی به تقویت فولیکول هاي مو کمک کرده و رشد مو را تحریک میکند. مطالعات علمی مختلف نشان داده اند که درصورت مصرف این نوع از اسیدهای چرب به مدت یکسال به جریان تلوژن کمک خواهد کرد، که مرحله استراحت فولیکول ها پس از کاتاژن است.

 

پس، مصرف مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ به تقویت رشد مو کمک خواهد کرد. همچنین، ماهی سالمون سرشار از ویتامین B12 و آهن است که به رشد مو کمک میکنند.

 

رشد سریع مو با مرغ
گوشت مرغ سرشار از پروتئین حیوانی است، که ماده اي اساسی برای تولید کراتین محسوب می‌شود. کراتین حدود ۸۰ درصد از مو را تشکیل می‌دهد. اگر به مدت دو تا سه ماه با کمبود این پروتئین مواجه باشید، رشد مو با نرخ طبیعی متوقف شده و ریزش آن آغاز میشود. گوشت هاي دیگر نیز می‌توانند به افزایش میزان پروتئین حیوانی دریافتی ما کمک کنند، که ازآن جمله می‌توان به گوشت بوقلمون اشاره کرد.

 

رشد سریع مو با بادام
بادام سرشار از ویتامین E است، که این ماده مغذی برای فعال کردن رشد و تقویت مو نیاز است. مصرف ۲۰ بادام در روز برای تامین ۷۰ درصد از مقدار مصرف توصیه شده ویتامین E کفایت میکند. همچنین، بادام سرشار از دیگر مواد مغذی ضروری برای رشد و محافظت از مو است، که ازآن جمله می‌توان به بیوتین، اسیدهای چرب و ویتامین هاي B اشاره کرد.

 

رشد سریع مو با صدف چروک
صدف هاي چروک از جمله مواد غذایی خوب برای مو محسوب میشوند. انها سرشار از ماده معدنی روی هستند که به رشد سریع‌تر مو و درخشندگی هرچه بیشتر آن کمک می‌کند. تنها با مصرف یک صدف چروک می‌توانید مقدار مصرف توصیه شده روزانه از ماده معدنی روی را تامین کنید. اگر هرروز نمیتوانید صدف چروک مصرف کنید، از دیگر گزینه هاي سرشار از روی می‌توان به گندم، انجیر، و گوشت گاو اشاره کرد، که رشد مو را التیام می بخشند.

 

رشد سریع مو با دانه کدو تنبل
دانه هاي کدو تنبل سرشار از ویتامین هاي B هستند، که برای رشد مو و همچنین ظاهر بی نقص آن عنصری اساسی محسوب میشوند. برای پیشگیری از ریزش مو، میتوانید روغن دانه کدو تنبل رابه رژیم غذایی خود اضافه کنید. به لطف ویژگی هاي آن، این روغن مکملی خوب برای برطرف کردن مشکلات مو است.

 

رشد سریع مو با لوبیاها
لوبیا از محتوای بالای آهن سود میبرد، که یکی از مواد مغذی اساسی بدن برای تقویت رشد مو است. یک وعده لوبیا تقریباً نیمی از مقدار مصرف توصیه شده روزانه آهن را تامین می‌کند. همچنین، لوبیا سرشار از روی و کولین است که برای تنظیم گردش خون در پوست سر ضروری هستند.

 

رشد سریع مو با تخم مرغ
تخم مرغ یکی از مواد غذایی سرشار از پروتئین است و همچنین از محتوای بالای ویتامین B12 سود می‌برد. اگر بطور منظم تخم مرغ مصرف کنید، رشد مو با آهنگی سریعتر و قدرت بیشتر ادامه خواهد یافت.

 

رشد موها با برنامه غذایی مفید |معرفی بهترین مواد خوراکی برای رشد موها

 

[ad_2]

دانلود سریال عروس استانبول دوبله فارسی

دانلود سریال عشق حرف حالیش نمیشه دوبله فارسی

دانلود سریال Nefes Nefese نفس به نفس با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی مریم دوبله فارسی

دانلود سریال Hayat Sarkisi ترانه زندگی با زیرنویس فارسی

دانلود سریال Erkenci kus پرنده سحرخیز با زیرنویس فارسی

دانلود سریال غنچه های زخمی دوبله فارسی

دانلود سریال عشق اجاره ای دوبله فارسی

دانلود سریال ماکسیرا دوبله فارسی

دانلود سریال Aşk-ı Memnu عشق ممنوع با زیرنویس فارسی

دانلود سریال Elimi Bırakma دستم را رها نکن با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی وطنم تویی Vatanim Sensin با لینک مستقیم

دانلود سریال عشق اورژانسی Acil Aşk Aranıyor با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ۴N1K İlk Aşk عشق اول با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی زیر درختان نم دار Ihlamurlar Altında با لینک مستقیم

دانلود سریال Meleklerin Aski عشق فرشته ها با زیرنویس فارسی

دانلود سریال Darisi Basimiza قسمت ما هم بشه با زیرنویس فارسی

دانلود سریال kalbimin sultani سلطان قلبم با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی هشتمین روز ۸Gun با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی Gulizar گولیزار با زیرنویس فارسی

دانلود سریال جنایت های اتفاق افتاده با لینک مستقیم

دانلود فیلم ترکی میان خانواده Aile Arasinda با زیرنویس فارسی

دانلود سریال Kanatsiz Kuslar پرنده های بی بال با زیرنویس فارسی

دانلود فیلم ترکی تلخ شیرین ترش Aci Tatli Eksi با زیرنویس فارسی

دانلود سریال گودال Cukur با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی NO 309 با زیرنویس فارسی

دانلود سریال Kirgin Cicekler گل های شکسته با زیرنویس فارسی

دانلود سریال زن Kadin با زیرنویس فارسی

دانلود سریال اشک های جنت Cennetin Gozyaslari با زیرنویس فارسی

دانلود سریال عشق سیاه و سفید Siyah Beyaz Ask با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی حريم سلطان با دوبله فارسی

دانلود سریال Hayati ve Diğerleri حیاتی و دیگران با زیرنویس فارسی

دانلود فیلم ترکی ۴N1K با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی تازه عروس Yeni Gelin با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی سیب ممنوعه Yasak Elma با لینک مستقیم

دانلود سریال زن خطرناکم Tehlikeli Karim با زیرنویس فارسی

دانلود سریال مریم Meryem با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی داستان ما Bizim Hikaye با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی عروس استانبولی Istanbullu Gelin با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی مروارید سیاه Siyah Inci با زیرنویس فارسی

دانلود سریال فضیلت خانم و دخترانش Fazilet Hanim ve Kizlari با لینک مستقیم

دانلود سریال Avlu حیاط با زیرنویس فارسی

دانلود سریال هندی دل پرروی من دوبله فارسی

دانلود سریال Ask Laftan Anlamaz با زیرنویس فارسی

دانلود سریال دختران افتاب دوبله فارسی

دانلود فیلم Sisters 2015 با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی جرم انسانیت insanlik Suçu با لینک مستقیم

دانلود سریال ترکی عمق Dip با زیرنویس فارسی

دانلود سریال ترکی روایت کارادنیز Sen Anlat Karadeniz با لینک مستقیم

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 101
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


جهت دانلود این فیلم با کیفیت عالی ( کلیک کنید )